KONST / Litografier / Färglitografier 11609407
nr 1160 9407
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerad och numrerad 186/310, Djurgården 5 & af Chapman, motivet: 30x42 ca
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 februari 2018
kl 20:09:09
2/2 12:29:13
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren